BLOG Mobil Uygulamalarınızın İçerikleri Artık Arama Sonuç Sayfalarında

Artık "mobile app deep linking" denilen yöntem aracılığıyla, mobil uygulamalarınız içerisindeki (ana, ürün detay veya başvuru vb.) ekranlarını aynı alışageldiğimiz bir web sitesi bağlantısı gibi arama motorlarına indeksletebiliyor ve tarayıcınız içerisinden tetikletebiliyoruz. Rüya gibi öyle değil mi? Peki, buna neden ihtiyacımız var?

Artık mobile app deep linking denilen yöntem aracılığıyla, mobil uygulamalarınız içerisindeki (ana, ürün detay veya başvuru vb.) ekranlarını aynı alışageldiğimiz bir web sitesi bağlantısı gibi arama motorlarına indeksletebiliyor ve tarayıcınız içerisinden tetikletebiliyoruz. Rüya gibi öyle değil mi?

Peki, buna neden ihtiyacımız var ve bunu nasıl yapabiliriz?

Aslında bütün tantana, başta Google olmak üzere tüm arama motorlarının iştahlarını bir türlü kontrol edememelerinden kaynaklanıyor. Gelin, arama motorlarının mobile app deep linking alt yapısını hangi motivasyonla oluşturduğuna göz atalım:

“Her deliğe giriyor, her tür içeriği tarayıcı bot’larımız sayesinde topluyor ve arama motoru dizinlerine kaydedebiliyoruz, ancak şu mobil uygulamaların içeriklerine bir türlü ulaşamıyoruz. Bunun da bir yolunu bulmalı, arama sonuçlarında mobil uygulamalar içerisindeki içeriklere de yer verebilmeli ve hatta, o sonuçlarla ilgilenen kullanıcılarımıza, ilgili mobil uygulama içeriğini önce gösterebilmeli; sonra da bir tıkla uygulamayı yükletebilmeliyiz.”

Özetle “Neden mobil uygulamaların içerikleri arama motorlarından erişilemiyor?” sorusu artık tarih oldu.

Bizimle Tanışın

Bizimle kolay ve hızlı şekilde iletişim kurabilirsiniz. İşimizi iyi yapmamızın yanı sıra işinizi kolaylaştırmak ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilmeniz için çalışıyoruz.

HEMEN ARA WhatsApp