BLOG Whatsapp Business’ın İşletmelere Faydaları

Whatsapp Businnes Nedir ?

WhatsApp Business küçük ve orta ölçekli işletme sahipleri düşünülerek oluşturulmuş ücretsiz özel bir Android ve iPhone uygulamasıdır. WhatsApp Business ile bir işletme profil hesabı oluşturabilir, ürün ve hizmetlerinizi öne çıkarabileceğiniz bir katalog yaratabilir, mesajları sıralayabilir, etiketleyebilir, otomatik mesajlar ve hızlı yanıtlarla iletişim sürecini pratik hale getirebilirsiniz. Bu sayede müşterilerinizle oldukça kolayca bir şekilde haberleşebilirsiniz. Uygulama deneyim bağlamında WhatsApp Messenger ile benzer bir görünüme sahip olduğu için bir öğrenme eşiği söz konusu olmamaktadır, WhatsApp Messenger’ın sahip olduğu tüm yetenekleri fazlası ile sağlamaktadır.

Whatsapp Businnes’ın Faydaları

-  Müşteriler WhatsApp Business sohbetlerini kolayca belirleyebilir. Konuşmanın bir işletme hesabıyla yapıldığını bildiren küçük bir uyarı görüntülenir.

-  Doğru işletme açıklaması WhatsApp Business'ta verilebilir. Bu, işletme adresi, açıklama, çalışma saatleri ve konum gibi ayrıntılar eklenerek yapılabilir. Birden fazla web sitesi ve e-posta adresi gibi iletişim bilgilerinin eklenmesi de burada mümkündür.

--  WhatsApp Business uygulaması, Hızlı Yanıt adlı akıllı bir yanıt aracı ile birlikte gelir. Hızlı Yanıt ile, sık sorulan sorular için önceden tanımlanmış yanıtlar gönderebiliriz.

-  WhatsApp Business uygulaması, bir tebrik mesajı kullanarak işletmenizi müşterilere tanıtmanızı sağlar. Uygulama otomatik olarak sizin tarafınızdan oluşturulan bir karşılama mesajını her yeni müşteriye veya söz konusu müşteriyle 14 günlük bir etkinlikten sonra gönderir.

-  Whatsapp Business ile dışarıda bir mesaj oluşturabiliriz. Bu özelliği kullanarak, müşterilerimize uzak olduğumuzu bildirebilir veya web sitenizi veya SSS bölümünü ziyaret etmelerini söyleyebiliriz.

-  WhatsApp Business'taki konuşmaları ayırmak için, sohbete etiket ekleyip bunları kategorilere ayırabileceğimiz label adında benzersiz bir özellik var.

- WhatsApp Business, okunmamış sohbetleri, grupları ve yayın listelerini bulmamızı sağlayan bir arama filtresiyle birlikte gelir. Filtre ayrıca, tek bir yerden doğru konuşmayı bulmayı kolaylaştıran etiketleri de listeler.

-  Whatsapp Business uygulaması, müşterilerin bir sohbet başlatmasını kolaylaştıran çok iyi bir özellik ile birlikte gelir. Genellikle, bir müşterinin önce numarayı kaydetmesi ve sonra sohbet etmesi gerekir. Kısa linklerle, numarayı kaydetmeleri gerekmez. Tek yapmaları gereken benzersiz bağlantıya dokunmak ve yeni bir konuşma başlayacak.

- Yalnızca bir cep telefonu numarası kullanarak hesap oluşturabileceğiniz normal WhatsApp'ın aksine, WhatsApp Business sabit hat numaranızı kullanarak bir hesap oluşturmanıza izin verir.

WhatsApp Business’da İşletme Ayarı Yapma

Bilmeniz gereken ilk şey, telefon numaranızı değiştirmektir çünkü WhatsApp işi WhatsApp numaranızı kullanmanıza izin vermez, ancak içeriğinizi geri alma seçeneği sunar.

WhatsApp işindeki ilginç bir fark, aşağıdaki bilgilerle kendi iş profilinizi ayarlayabileceğiniz iş ayarıdır.

İş tanımı

Burada işletmenizin kısa bir açıklamasını yazıp insanlara tanıtabilirsiniz.

E-posta

Bir e-posta adresi eklemek müşterilerinizin sizinle kolayca iletişim kurmasına yardımcı olur.

Adres

Bu seçenekle, şirket adresinizi bilmek isteyen kişilerden çok sayıda arama ve sohbetten kurtulacaksınız.

İnternet sitesi

Kitleniz yaklaşık 500 milyon kişidir, bu nedenle tüm web sitelerinizi ve diğer sosyal medya platformlarını paylaşarak daha fazla müşteri çekmek için mükemmel bir seçeneğiniz vardır. Mesele şu ki, bir bağlantıdan daha fazlasını paylaşmak için, tüm bağlantılarınızı tek bir tıklanabilir bağlantıya dönüştürmenize yardımcı olacak bazı araçlar kullanmalısınız.

Bizimle Tanışın

Bizimle kolay ve hızlı şekilde iletişim kurabilirsiniz. İşimizi iyi yapmamızın yanı sıra işinizi kolaylaştırmak ve potansiyel müşterilerinize ulaşabilmeniz için çalışıyoruz.

HEMEN ARA WhatsApp